خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / صلیب سرخ بیش از ۲هزار جراحی در غزه انجام می‌دهد/۳۶۰۰فلسطینی مورد اصابت گلوله‌ واقعی قرار گرفتند

صلیب سرخ بیش از ۲هزار جراحی در غزه انجام می‌دهد/۳۶۰۰فلسطینی مورد اصابت گلوله‌ واقعی قرار گرفتند

[ad_1]

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو، از زمان آغاز اعتراضات و خشونت­ های ناشی از آن در ۱۰ فروردین ۱۳۹۷،  بیش از ۱۳ هزار فلسطینی مجروح شدند.

هممچنین ۳۶۰۰ نفر از این مجروحان مورد اصابت گلوله‌های واقعی قرار گرفتند که منجر به حدود ۵۴۰۰ جراحت برای این مجروحان شده است.

در این میان حدود یک هزار و ۳۵۰ نفر از مجروحان دارای جراحت‌های پیچیده هستند و نیازمند سه تا پنج عمل جراحی خواهند بود و این یعنی حدود ۴ هزار عمل جراحی.

چنین حجم بالایی از عمل‌های جراحی هر نظام درمانی را از پای در می­‌آورد و این درحالیست که غزه به دلیل کمبود مزمن دارو و تجهیزات و قطعی‌های مداوم برق شرایط سخت تری دارد.

به منظور پاسخگویی به افزایش شدید نیازهای درمانی غزه، کمیتۀ بین‌­المللی صلیب سرخ دو تیم جراحی، چند تیم تخصصی پزشکی و ملزومات درمانی به غزه ارسال می­‌کند.

 با توجه به اولویت کمیتۀ بین‌­المللی صلیب سرخ برای کمک به مجروحانی که تیر خوردند، نیمی از ۴ هزار عمل جراحی پیچیده مورد نیاز توسط تیم­‌های جراحی این سازمان انجام خواهد شد.

بنا به این گزارش، افزایش کمک­‌رسانی به نظام درمانی غزه برای ۶ ماه آینده امکان پاسخگویی به نیازهای بلند مدت هزاران مجروح خشونت‌های اخیر در غزه را فراهم خواهد کرد.

رابرت ماردینی – مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در منطقه خاور نزدیک و میانه گفت: «هزاران تن از ساکنان غزه نیازهای درمانی طولانی ­مدت دارند که نظام درمانی غزه به تنهایی قادر به پاسخگویی به آن نیست. ما تلاش می‌کنیم با اعزام متخصصان و ارسال ملزومات درمانی برای طی مسیر طولانی بازتوانی این مجروحان به این نظام درمانی تحت فشار مضاعف کمک کنیم».

طرح کمک کمیتۀ بین­ المللی صلیب سرخ شامل راه­ اندازی یک واحد جراحی ۵۰ تختی است که محصول افزایش ۳٫۵ میلیون دلاری بودجۀ این سازمان برای غزه است. تیم­‌های جراحی و کارشناسان درمانی صلیب سرخ جهانی در یکی از بخش‌­های بیمارستان الشفا مستقر خواهند شد.

الشفا بزرگترین بیمارستان غزه است. دیگر بیمارستان­های غزه و هلال احمر فلسطین هم از کمک‌های این سازمان بهره‌­مند خواهند شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب تصادفی

کوچه "آشتی‌کنان" در منطقه‌ای با ۷۹درصد طلاق/جاذبه گردشگری در میان برج‌های پست‌مدرن+تصاویر

[ad_1] خبرگزاری تسنیم/ «یک کوچه -صد خاطره» – «آشتی، قهر» – دو دوست دیرینه فرهنگ‌های …