خانه / بیداری اسلامی / راهپیمایی یمنی‌ها در حمایت از فلسطین| طنین شعار "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" در صنعاء + تصاویر

راهپیمایی یمنی‌ها در حمایت از فلسطین| طنین شعار "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل" در صنعاء + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، صنعاء پایتخت یمن عصر امروز سه شنبه شاهد برگزاری یک راهپیمایی گسترده در میدان “باب الیمن” در همبستگی با ملت فلسطین و در محکومیت یهودی‌سازی قدس و انتقال سفارت آمریکا به قدس بود.

تظاهر کنندگان در این راهپیمایی در حالی که پرچم‌های فلسطین را همراه داشتند، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و زنده باد قدس را سر می‌دادند.

شهروندان یمنی همچنین تجاوزهای رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم علیه ملت مقاوم فلسطین را محکوم و بر یکی بودن مسأله و سرنوشت تاکید کردند.

تظاهر کنندگان ضمن تاکید بر حمایت خود از ملت فلسطین تاکید کردند که علی‌رغم تجاوز ظالمانه آمریکا، اسرائیل و مزدوران عربشان در منطقه علیه یمن، آن‌ها مسأله فلسطین را از یاد نخواهند برد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی رژیم‌های عربی و شیخ‌نشین‌های خلیج فارس را مسئول کامل تجاوزها و جنایات علیه ملت فلسطین دانستند.

شهروندان یمنی همچنین از امت اسلامی خواستند که به وظایف خود در قبال مسأله اولشان عمل کرده و اقدامی جدی برای یاری به ملت مظلوم فلسطین و مقدسات اسلامی که دشمن صهیونیستی برای یهودی‌سازی و از بین بردن هویت اسلامی آن تلاش می‌کند، انجام دهند.

از روز گذشته تاکنون ۶۰ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان برگزاری راهپیمایی حق بازگشت همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس و هفتادمین سالگرد تشکیل موجودیت رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌ و بیش از ۲ هزار نفر نیز زخمی شدند.

شمار شهدای راهپیمایی بازگشت از ابتدا(دهم فروردین) تاکنون به ۱۰۸ نفر رسیده که هفت نفر از آن‌ها کودک هستند و طی این مدت حدود ۱۲ هزار نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/


مطلب تصادفی

گزارش تسنیم|ابهام درباره سرنوشت «بن‌سلمان» پس از تیراندازی «الخزامی»+ اسناد

به گزارش گروه بین ‌الملل خبرگزاری تسنیم، از آن زمان تا کنون یعنی بیش از سه …