خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / آقای "آخوندی" به خودش تذکر داد

آقای "آخوندی" به خودش تذکر داد

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ عباس آخوندی در بیست‌و‌پنجمین همایش ارگانهای دریایی با این ادعا که در دو سال اول دولت دهم ۹۹ میلیارد دلار انباشت صنعتی ایران در قالب خصوصی‌سازی واگذار شد، اظهار کرد:‌ من هم در حوزه دولتی،‌ خصوصی مقالات متعددی داشته‌ام و یکی از مدافعان سرسخت خصوصی‌سازی در ایران هستم اما آیا می‌شود از این پریشانی معنا هم دفاع کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آن روزی که ۹۹ میلیارد دلار خصوصی‌سازی انجام شد کسی مقاومت نکرد، گفت: الآن اگر بخواهیم کاری کنیم همه آن کسانیکه مخالفت نکردند، مخالف این کار خواهند بود.

وی با بیان اینکه من عضو شورای رقابت بودم، گفت: واگذاری مخابرات مطرح شد، فکر می‌کنم از آن مواردی است که به عنوان نمونه مورد بحث جدی قرار گیرد؛ تا این موارد مورد بحث قرار نگیرد امکان اصلاح فرآیندهای اقتصاد میسر نیست.

آخوندی با یادآوری اینکه بروید نحوه این واگذاری را بررسی کنید و ببینید چگونه در این واگذاری برخی افراد در شب آخر تحت عنوان عدم اهلیت خط می‌خورند، اظهار کرد:‌ چگونه یک پیشنهاد جدید می‌آید و چگونه یک دستگاه به طرفه‌العینی برنده مزایده اعلام می‌شود؛ من ده‌ها بار شکایت کردم به شورای رقابت اما هیچ وقت این موضوع به شکل جدی مورد بحث قرار نگرفت.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یک جلسه در شورای رقابت حضور نداشتم و زمانی بود که در سفر شیراز حضور داشتم، موضوع صحت واگذاری مخابرات به رأی گذاشته شد و همه به صحت آن رأی دادند.

در حالیکه کارنامه عملکردی آخوندی و مجموعه تحت مدیریت وی در این ایام و در مواجهه با بحرانها و شرایط اضطراری به صورت کاملا مشهودی غیرقابل دفاع است، وی زبان اعتراض به واگذاری مخابرات و حمله به خصوصی‌سازی گشوده است که عملا خارج از مجموعه وظایف اوست.

آخوندی در حالیکه باید پاسخگوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰ باشد و پاسخگوی برداشت غیرقانونی ۳۳۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای خرید هواپیما باشد، نسبت به واگذاریهای دولت قبل و آن هم در مجموعه وزارت ارتباطات انتقاد کرده است!

تا جاییکه یادمان هست یکی از وعده‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی و شخص آقای آخوندی، ساخت و احداث مسکنهای اجتماعی بود که برای جایگزینی با طرح مسکن مهر مطرح شد زیرا مسکن مهر به زعم آخوندی “مزخرف” بود! اما این روزها چه میزان از وعده این وزیر پرحاشیه دولت محقق شده و سرنوشت مسکن اجتماعی چه شد؟!

بیشتر بخوانید :وعده های سرخرمن عباس آخوندی برای مسکن اجتماعی

حال بماند که عدم آمادگی برای شرایط بحران باعث شد تا نخستین و شاید آخرین بارش برف پایتخت نیز پای این وزیر را به مجلس باز کند؛ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفته بود: متأسفانه وزارت راه و شهرسازی علی‌رغم بودجه‌هایی که برای مقابله با آثار مخرب بارشها در کشور دریافت می‌کند اما در برف اخیری که در کل کشور تقریباً شاهد آن بودیم، ضعیف عمل کرد و به‌تعبیری می‌توان گفت که ناکارآمد بوده است.

این موضوعات تنها یکی دو مورد کوچک از وعده‌های روی زمین مانده و مشکلات جاری در بدنه وزارت راه و شهرسازی است که نوک پیکان انتقادات تمامی رسانه‌ها را به سمت این وزارتخانه هدف گرفته است اما برای اینکه خیال وزیر راهِ علاقمند به حوزه ارتباطات و مخابرات راحت باشد و ابهاماتشان بی‌پاسخ نمانده باشد لازم است گفته شود واگذاری مخابرات، خصوصی‌سازی این شرکت و صحت این معامله بارها توسط نهادهای نظارتی گوناگون در دولتهای مختلف پس از واگذاری تأیید شده که مستندات آن حتی در اینترنت و آرشیو اخبار رسانه‌ها موجود است.

امید می‌رود زحمت جستجوی ساده در اینترنت را متحمل شده یا حداقل از گروه منتصب به روابط عمومی مجموعه خود بخواهند، کار سرچ را انجام دهند.

نکته مهمتر اینکه، عباس آخوندی در همان مراسم در گوشه‌ای از صحبتهای خود عنوان کرد: یکی دیگر از هنرمندیهای ما ایرانیان این است که کسی در جایگاه خود نیست و همه می‌خواهند در جایگاه دیگری صحبت کنند!

با این اوصاف بهتر است آقای آخوندی توضیح دهند که آیا موضوعات مرتبط با حوزه ارتباطات و مخابرات، کوچکترین ارتباطی به حوزه مسئولیتی وی در وزارت راه دارد؟! و آیا این اظهارنظر مشعشع اخیر ایشان، مصداق بارز تذکر اخیرش نیست که “کسی در جایگاه خود نیست و همه می‌خواهند در جایگاه دیگری صحبت کنند؟!”

انتهای پیام/


مطلب تصادفی

احتمال وقوع رگبار و سیلابی رودخانه‌ها در تهران و ۸ استان کشور در روز سه‌شنبه

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد پیرو اطلاعیه شماره …