خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / تخلف مدیرعامل شرکت گسترش پتروشیمی شیراز / دریافت دو حقوق توسط یک مدیر +سند

تخلف مدیرعامل شرکت گسترش پتروشیمی شیراز / دریافت دو حقوق توسط یک مدیر +سند


ساعت: ۱۴:۵۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
شناسه خبر: ۱۳۱۲۲۴۸

سال گذشته بود که علی نظرپور به سمت مدیرعاملی شرکت گسترش پتروشیمی شیراز که از شرکت های زیر مجموعه نفت و گاز پارسیان ( صد در صد سهام شرکت متعلق به پتروشیمی شیراز می باشد ) است ، منصوب شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدتی است که دریافت های نامتعارف و نجومی مدیران در صنعت پتروشیمی هر روز تیتر یک رسانه ها شده است ، حال اما شکل دیگری از پرداخت ها در صنعت پتروشیمی در حال اتفاق است که لاز م است نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کنند . در حال حاضر بعضی از مدیران در صنعت پتروشیمی از بیش از دو جا حقوق دریافت می کنند .
سال گذشته بود که علی نظرپور به سمت مدیرعاملی شرکت گسترش پتروشیمی شیراز که از شرکت های زیر مجموعه نفت و گاز پارسیان ( صد در صد سهام شرکت متعلق به پتروشیمی شیراز می باشد )  است ، منصوب شد . این در حالی است که ایشان کارمند شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و در قالب طرح آماده به اشتغال در این شرکت حضور دارد و از این شرکت حقوق می گیرد .
طبق ماده ۸۸ قانون استخدام کشوری مصوب سال ۱۳۷۹ و قانون مدیریت خدمات کشوری یک فرد نمی تواند از بیش از یک جا حقوق بگیرد . ولی مدیر عامل گسترش شیراز که عضو هیئت مدیره این شرکت نیز هست هم از شرکت گسترش شیراز حقوق میگیرد و هم از شرکت ملی صنایع پتروشیمی .
این در حالی است که سود خالص این شرکت در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۵ به میزان ۶۷ میلیارد ریال بوده است که با کاهشی زیاد به ۹ میلیارد ریال در شش ماه ابتدایی امسال رسیده است . همچنین درآمدهای عملیاتی این شرکت از ۵۲۷ میلیارد ریال به ۳۰۶ میلیارد ریال کاهش پیدا کرده است .


 


نکته جالب در بررسی صورتهای مالی این شرکت نشان می دهد با اینکه شرکت در بسیاری از افت کرده ولی پاداش هیئت مدیره از ۸۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شش ماهه ابتدای سال نود شش نسبت به سال ۹۶ رسیده است .


 
 


 


مطلب تصادفی

با ۱۵۰میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

ساعت: ۱۰:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ شناسه خبر: ۱۳۶۷۷۰۲ در این مطلب جدول …