خانه / بیداری اسلامی / کارشناس فلسطینی: سرنگونی جنگنده آغاز مرحله جدیدی از مقابله با تجاوزگری اسرائیل است

کارشناس فلسطینی: سرنگونی جنگنده آغاز مرحله جدیدی از مقابله با تجاوزگری اسرائیل است


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین‌الیوم، واصف عریقات کارشناس نظامی فلسطینی گفت که سرنگونی جنگنده اف ۱۶ اسرائیلی توسط ارتش عربی سوریه، بیانگر آغاز مرحله جدیدی از درگیری با اسرائیل با عنوان مقابله با تجاوزهای اسرائیل است.

وی افزود: انتظار می‌رفت که جنگ در چند مرحله رخ دهد، اما هدف قرار دادن جنگنده‌ اسرائیلی، همه مراحل را سوزاند.

عریقات اظهار داشت: سرنگونی جنگنده‌ اسرائیلی چه بسا منطقه را وارد جنگی که سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی، آن را جنگ اول شمال نامگذاری کرده است، می‌کند.

به گفته این کارشناس فلسطینی، جنگ اول شمال، جبهه جنگ گسترده‌ای علیه اسرائیل است که از تهران تا جنوب سوریه امتداد دارد.

وی افزود: اسرائیل تلاش می‌کند که واکنش خود را به صورت محدود انجام دهد، زیرا خوب می‌داند که خود را در جنگ آینده در مقابل جبهه گسترده‌ای خواهد دید که از تهران تا جنوب سوریه امتداد دارد.

عریقات تاکید کرد که اسرائیل تسلیم نخواهد شد و تلاش می‌کند واکنشی محدود را برای حفظ آبروی خود در جبهه داخلی، نشان دهد.

این کارشناس نظامی فلسطینی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی قادر به کاهش تنش و مهار بحران نیست، گفت: اگر واکنش اسرائیل شدید باشد، ابتکار عمل در دست محور مقاومت در مدیریت نبرد با اسرائیل است.

عریقات گفت: سوریه و مقاومت لبنان سلاح‌هایی در اختیار دارند که می‌تواند توازن را بر هم زند و لذا اسرائیل از ورود به جنگ با سوریه یا لبنان واهمه دارد. سازمان اطلاعات اسرائیل اخیرا آشکار از وجود کارخانه‌های موشک سازی ایران و سوریه سخن به میان آورده است.

وی گفت: سرنگونی جنگنده‌ اسرائیلی درستی وعده ارتش عربی سوریه برای نشان دادن واکنش به حملات اسرائیل در زمان و مکان مناسب را ثابت کرد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز شنبه اعلام کرد یک جنگنده این رژیم بعد از بمباران مواضع ارتش سوریه، در نزدیکی «الجلیل» در جولان سقوط کرده است.

انتهای پیام/


مطلب تصادفی

هفتادمین نکبت و تهدیدات ۲۰گانه صهیونیسم‌-۳| تهدیدات سیاسی علیه موجودیت رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، موجودیت رژیم صهیونیستی از ۷۰ سال پیش تاکنون مبتنی بر تروریسم …