خانه / بیداری اسلامی / رونمایی از طرح السیسی برای حل بحران یمن در دیدار با سلطان قابوس

رونمایی از طرح السیسی برای حل بحران یمن در دیدار با سلطان قابوس


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رأی الیوم، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر در سفر اخیر خود به عمان، سلطان قابوس پادشاه این کشور را از جزئیات طرح مصر برای پایان دادن به بحران یمن و آغاز مذاکرات سیاسی بین طرف‌های درگیر مطلع کرد.

روزنامه الجریده کویت به نقل از یک منبع نوشت که مصر به دنبال ارائه سندی دربرگیرنده اصول حل بحران یمن از جمله آتش‌بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور و سپس آغاز مذاکرات سیاسی و گفت‌وگو درباره اختلافات است.

به گفته این منبع، این سند نیروهای یمنی را به توقف شلیک موشک‌های بالستیک به عربستان و عدم تعرض به ناوگان حمل و نقل دریایی در تنگه باب‌المندب و دوری از ایران ملزم می‌کند.

وی افزود که مصر در این طرح خود به نیروهای انصارالله پیشنهاد می‌کند که سلاح‌های خود را رها و به صورت تدریجی به ارتش یمن بپیوندند.

به گفته این منبع، این طرح مصر، امکان شرکت طرف‌های بین‌المللی از جمله شورای امنیت و سازمان ملل در مذاکرات حل بحران یمن را فراهم می‌کند.

وی افزود: قاهره اصرار دارد که همه توافق‌ها بین طرف‌های درگیر در یمن مکتوب شود.

این منبع اظهار داشت که السیسی بر ضرورت نزدیک شدن دیدگاه‌های بین سلطنت عمان و کشورهای عربی خلیج فارس و از بین رفتن هرگونه اختلافات در دیدگاه‌ها و تلاش مشترک برای پایان دادن اختلافات بین کشورهای عربی، اصرار دارد.

حملات بی‌وقفه عربستان سعودی به یمن از ششم فروردین ۹۴ آغاز شده است. این حملات که با هدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و در نتیجه سلطه بر این کشور صورت گرفته، نتیجه‌ای به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نداشته است.

انتهای پیام/


مطلب تصادفی

هفتادمین نکبت و تهدیدات ۲۰گانه صهیونیسم‌-۳| تهدیدات سیاسی علیه موجودیت رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، موجودیت رژیم صهیونیستی از ۷۰ سال پیش تاکنون مبتنی بر تروریسم …